اسبابکشی کامل اثاثیه منزل چقدر زمان میبرد؟

اسبابکشی کامل اثاثیه منزل چقدر زمان میبرد؟

مقالات اثاث کشی
پنج شنبه هشتم فروردین ۹۸


در پیش بینی زمان اسباب کشی منزل چند شرط بسیار حائز اهمیت است، این که شما از چند نفر نیرو برای این کار انجام می دهید و قرار است فعالیتشان را به چه صورتی انجام دهند، بخشی بعدی که می توانند تعیین کننده ی محدوده ی این زمان باشد مربوط به حجم اثاثیه شما باشد.

هر چه این حجم بیشتر، خانه شلوغ تر و همین طور بزرگ تر باشد قطعا کار سخت تر خواهد شد و شما اگر می خواهید بدون هیچ گونه آسیب دیدن لوازم خانه و محل کار جابجایی را به صورت اصولی انجام دهید، بهترین کار استفاده از حداکثر زمان است.

بله! از چون روز قبل تر و یا حتی یک هفته قبل شروع کنید و به خوبی این کار را انجام دهید تا هیچ نقصی در جابجایی باعث بروز اتفاقات ناخوشایند نشود.

شما می توانید یک روز را صرف هر یک از اتاق خواب های خود کنید، عموما آشپزخانه نیاز به وقت و تعداد افراد بیشتری دارد. پذیرایی نیز آخرین مقصد شما برای اثاث کشی می باشد.

  

جابجایی و اسباب کشی بدون خطر

پیشنهاد می شود بیشتر وقت خود را صرف بسته بندی لوازمی کنید که آسیب پذیر هستند، ابتدا از اتاق خواب ها شروع کنید که عموما کارشان زود تر تمام می شود و نیازی نیست که تمام آن ها را خیلی مقاوم سازی کنید و در جعبه های چند لایه قرار دهید، مگر ابزار الکترونیکی که اصلا بهتر است آن ها را جدا و به صورت شخصی جابجا کنید.

از یک طرف دیگر کار مهمی که باید انجام دهید، بسته بندی تمامی لوازم آشپزخانه است، در واقع این مرحله ی دوم کار شما خواهد بود و اگر به درستی انجام شود، نمی از مسیر را طی کرده اید و حالا می توانید با خیال راحت تر به سراغ پذیرایی بروید.

زیرا پذیرایی آخرین مقصد شما برای خروج از خانه می باشد، اگر بتوانید لوازم آشپزخانه را در جعبه های چند لایه که حاوی نایلن های حباب دار هستند بسته بندی کنید قطعا جابجایی و اسباب کشی کم خطر تری در پیش خواهید داشت.

  زمان مناسب برای اسباب کشی کامل

قطعا این زمان را نمی توان با تخمین محاسبه کرد، چون شما هر روز در حال انجام این کار نیستید، اسباب کشی ها هم با یکدیگر متفاوت است و هر چه دقت بیشتری را به خرج دهید قطعا وقت بیشتری از شما گرفته خواهد شد.

عجله در اثاث کشی می تواند باعث بروز خطرات زیادی شود. بسته بندی های بد و همین طور گم کردن بسیاری از اقلام خانه، اولین اتفاقی است که گریبان گیر شما خواهد بود و قطعا دوست ندارید، اشیای گرانبها را با یک بی توجهی کوچک از دست دهید.

سعی کنید زمان بندی درستی را برای جابجایی و بسته بندی هر یک از اتاق ها و بخش های خانه در نظر بگیرید، وقت در هنگام اسباب کشی زود تر از چیزی که فکر می کنید می گذرد و اگر قرار است در روز مقرر، خانه را تخلیه کنید، بهتر است از هفته ی گذشته این کار را شروع کرده باشید.