انتخاب کارتن اسبابکشی مناسب برای اثاث کشی منزل

انتخاب کارتن اسبابکشی مناسب برای اثاث کشی منزل

مقالات بسته بندی لوازم و اثاثیه
یکشنبه هجدهم فروردین ۹۸


کارتن اسبابکشی

خرید کارتن اسباب کشی مناسب برای بسته بندی لوازم در اثاث کشی بسیار مهم است، در واقع شاید بهتر باشد بجای استفاده از کارتن هایی که توسط شرکت های صنعتی که برای مواد غذایی طراحی شده است از کارتن های نو استفاده کنید. و کارتن های نازک گزینه ی خوبی نباشند و انتخاب شما باعث شود لوازم منزل و یا اداره شما آسیب ببینند.

کارتن ها ابعاد متفاوتی دارند و قطعا هر چه تعداد لایه های بیشتری داشته باشند، در برابر ضربه، رطوبت و همین طور در خطرات جابجایی ها مقاوم تر خواهند بود، ضمن این که به یاد داشته باشید خرید این کارتن ها با قیمت مناسب نیز شرط مهمی است که باید در بیشتر مواقع تعداد بالایی از آن ها را بخرید.

جابجایی های مربوط به محیط کار و اداره کمی متفاوت تر خواهد بود، اجناس شکستنی خانه ممکن است گاه آن قدر هم مهم نباشند و وقتی از بین آن ها دو مورد شکستنی وجود دارد قابل هضم خواهند بود، اما در مورد نامه ها، زونکن ها، پرونده ها که مربوط به افراد دیگری هستند شما مسئولیت سخت تری دارید.

  

خرید کارتن نو یا دست دوم

در جابجایی های منزل و فارغ از موارد شکستنی اگر ترجیح می دهید کم هزینه تر اثاثیه خود را منتقل کنید می توانید از کارتن های دست و دوم نیز استفاده فرمائید، آن ها قبلا توسط شرکت ها تولید شده اند و عموما قیمت بسیار پایین تری دارند، اما در عین حال ممکن است چند لایه نباشند، کف آن ها مقاومت لازم برای جابجایی را نداشته باشد که تمامی این موارد پس از خرید باید مورد بررسی قرار گیرد.

ضمن این که می توانید لوازمی که قرار است جابجا شود، مانند لیوان، بشقاب و به طور کل ظروف آشپزخانه را با استفاده از نایلن های حباب دار در برابر ضربات مقاوم تر کنید.

جهت مشاوره در این امر و خرید کارتن مناسب با شرکت باربری ایران باربر تماس حاصل فرمایید.

 

کارتن های بزرگ مناسب لوازم حجیم

کارتن هایی نیز به طور اختصاصی برای منظور های خاص طراحی و تولید شده اند که مانند مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد چند لایه هستند، قیمت کمی بیشتری دارند و همینطور ابعادشان نیز مناسب تلویزیون، میز تلویزیون و گاها صندلی های آسیب پذیر است که اجزای شیشه ای دارند خواهند بود.

اگر جعبه ی تلویزین را در اختیار ندارید می توانید از کارتن های سایز بزرگ استفاده کنید که به دلیل ساخت توسط کاغذ های چند لایه مقاومت به مراتب بیشتری خواهند داشت.

 

ابعاد کارتن های اسباب کشی

بهتر است کارتن ها را دقیقا متناسب با لوازمی که قصد دارید در آن ها جای دهید خریداری کنید، کارتن های بزرگ تر می توانند موجب جابجایی های بی مورد در حین انتقال شوند، از طرفی کارتن های کوچک نیز آسیب پذیری را چند برابر می کنند و شاید نسبت به کارتن های بزرگ تر گاه مفید باشند.

البته شما به هیچ وجه نمی توانید تلویزیون خود را در یک جعبه ی کوچک تر جای دهید، اولویت های خاصی را نیز برای جابجا کردن لوازم منزل در نظر بگیرید که این کار باعث می شود اسباب منزل گم نشوند.

سعی کنید از کارتن های پنج لایه برای جابجا کردن لوازم الکترونیکی، شیشه ای، گرانبها و همینطور چند مورد در کنار هم مانند ظروف آشپزخانه استفاده کنید.