شیوه بسته بندی لوازم منزل در اسباب کشی

شیوه بسته بندی لوازم منزل در اسباب کشی

مقالات بسته بندی لوازم و اثاثیه
شنبه بیست و پنجم اسفند ۹۷


در اسباب کشی هایی که در زندگی انسان ها رخ می دهد عموما استرس چیزی است که بیش از هر چیز دیگر برای ما مشکل ایجاد میکند و وقتی در جابجایی یکی از مهم ترین اثاثیه خود را گم می کنید بسیار بیشتر این وضعیت را حس می کنید. تمامی این موارد به دلیل بسته بندی و انتقال نامناسب و غیر اصولی است و اگر به خوبی آن را انجام ندهید، قطعا دچار مشکلات بیش از این در اسباب کشی می شوید.

فرض کنید لوازم برقی و چیزی مانند بلندگوی کامپیوتر به خوبی بسته بندی و در جای مناسب خود قرار نگیرد، قطعا از گم شدن کابل ها و تا پاره شدن اجزای حساس آن می تواند بدترین رخداد هایی باشد که در بسته بندی لوازم منزل رخ می دهد و اگر فکر می کنید این کار را نمی توانید به خوبی انجام دهید به نکات زیر توجه کنید.

اسباب کشی

  انتقال جداگانه لوازم شکستنی منزل و آشپزخانه

هر چه به سمت آشپزخانه می رویم قطعا با وسایل آسیب پذیر تر و شکننده تری مواجه می شویم و بهتر است علاوه بر بسته بندی روتین که توسط جعبه ها انجام می شود، آن ها را با پوشش هایی مانند پارچه و لباس های قدیمی، نایلون های حباب دار مخصوص و سالم و همین طور روزنامه چند لایه در مقابل هر گونه ضربه عایق نمائید.

ضمن این که به یاد داشته باشید بسته بندی لوازم هر چند محکم تر نیز باید چنین حساسیت هایی در بر داشته باشد، منتظر هر گونه ضربه در جابجا کردن اثاثیه منزل توسط خودرو ها باشید. عموما این کار توسط افراد به دلیل کمبود وقت به سریع ترین شکل ممکن انجام می شود، دست انداز های خیابان ها، جابجایی های مربوط به منازل مسکونی آپارتمانی و... آسیب پذیری را چند برابر می کند.

برچسب زدن کارتن ها و انتقال ترتیبی لوازم

اگر خودتان لوازم منزل خودتان را جابجا می کنید بهتر است روی هر مورد دسته بندی مختص آن را بنویسید، مثلا: لیوان – آشپزخانه، لوازم الکترونیکی، لوازم کامپیوتری، لوازم برقی و.. این کار باعث می شود هم جابجایی با احتیاط بیشتری انجام شود و هم بدانید که هر کدام را به چه اولویتی از منزل خارج و به مقصد برسانید. بهتر است لوازم بسیار حساس و گران قیمت شیشه ای را خودتان توسط خودرویی شخصی جابجا کنید.

در مورد حمل بار ترتیبی هم باید بگوییم که این کار باید در چند مرحله انجام شود، نخست اثاثیه مربوط به چیدمان و پوشش کف را انتقال دهید و پس از آن مواردی چون سیستم های نورپردازی، گرمایش و...

  اسبابکشی

برنامه ریزی در بسته بندی لوازم منزل

واقعیت این است که 2 روز برای بسته بندی لوازم حساس و شکستنی منزل و اسبابکشی در کوتاه ترین زمان ممکن به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست، حتی ممکن است پیش از جابجایی بسیاری از لوازم منزل را در اثر بسته بندی های اشتباه دچار آسیب کنید.

بهتر است نخست کاور های مناسب، جعبه ها و ابزار بسته بندی را خریداری و تهیه نمائید و حتما خودتان کار مربوط به اسباب کشی را انجام دهید تا هیچ گونه اضطرابی برای انتقال با هر وسیله ی نقلیه ای نداشته باشید. قطعا راننده ی خودرو های سنگین نمی تواند با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

جهت اطلاعات بیشتر در امر بسته بندی لوازم قبل از اسبابکشی می توانید ازمشاورین ایران باربر مشاوره بگیرید.